شرکت بزرگ عسل بهونه اشن

شرکت بزرگ عسل بهونه اشن به مدیریت کارآفرین برترروستای اشن آقای حسن مباشری،واقع درپایتخت عسل ایران،بابسته بندی عسل باکیفیت زنبورداران محلی باارزش دارویی ،بااستفاده ازتجهیزات بسته بندی اتوماتیک،عسل باکیفیت عالی را در سراسرکشور توزیع می کند.

عَسَل که آن را به فارسی اَنگَبین(همچنین «انگُبین» و «اَنگُوین») گویند، مایعی شیرین و گران‌رو است کهزنبورعسل از شهد گل‌ها تولید می‌کند.

عسل
عسل

عسل به طور کلی یک ترکیب محلول در آب بسیار غلیظ قندی است. مهم‌ترین قندهای عسل فروکتوز، گلوکز و ساکاروز هستند. در مجموع یک کیلوگرم عسل ۳۲۵۰ کالری انر‍‍‍‍‍ژی دارد. عسل به لحاظ داشتن برخی مواد تخمیری در تبادلات غذایی و کمک به هضم غذا بالاترین مرتبه را در میان غذاها دارد، از این دسته مواد می‌توان به آمیلاز، اینورتاز،کاتالاز و پراکسیداز اشاره کرد. تعدادی از ویتامین‌های اصلی هم در عسل وجود دارند، اما مقدار آن‌ها قابل توجه نیست. میزان املاح معدنی در انواع مختلف عسل متفاوت است و عسل‌های تیره املاح معدنی بیشتری دارند که مهم‌ترین آن‌ها کلسیم، پتاسیم،سدیم، منگنز، آهن، مس، فسفر، منیزیم وگوگرد است. عسل دارای انواع پروتئین، اسیدهای آمینه، اسیدهای آلی مثل اسید فرمیک و مشتقات کلروفیل و مقداری آنزیم و رایحه‌های معطر است.

عسل به دلیل مقدار بسیار اندک آب، به سختی فاسد می‌شود و از همین روی نگهداری، انتقال و تجارت آن آسان است. قبل از کریستال‌سازی شربت نیشکر و تهیه شکر، عسل تنها ماده غذایی بود که جهت شیرین‌کنندگی توسط بشر استفاده می‌شد. مصرف عسل برای کودکان زیر دو سال به دلیل ایجاد سم بوتولینم، خطرناک است.